Apie programą DRABMLYS.LT "Emocinio intelekto ir socialinių emocinių kompetencijų ugdymas"
Kas yra emocinis intelektas (EI)?
EI trumpiausias apibrėžimas – būti intelektualiam apie savo ir kitų emocijas. Žmogaus mintis ir elgesį lemia emocijos, kylančios iš
išgyvenimų ir prisiminimų, kurie suformuoja vidines nuostatas, įsitikinimus ir vertybes. Emociškai intelektualus žmogus – tas, kuris išmoksta stebėti save, atpažinti kodėl jaučiasi vienaip ar kitaip, mąsto vienaip ar kitaip bei elgiasi vienaip ar kitaip. Savistaba, refleksija ir savęs keitimas norima linkme - emociškai intelektualaus žmogaus pranašumai ir įrankiai, įgalinantys kurtis vidinę „laimės“ būseną, norimą santykį su savimi ir kitais žmonėmis.
Kodėl EI lavinimas reikalingas Lietuvos švietimo įstaigose?
Lietuvos gyventojų savivertės lygis ir laimės pojūtis yra vienas žemiausių visoje Europoje. Moksliškai įrodyta, kad šie du dalykai yra tiesiogiai susiję. Pagrindiniai žmogaus socialiniai gebėjimai, tokie kaip savivertė ir pagarba kitam (EI pagrindas) išsivysto mokykliniame amžiuje ir daro esminę įtaką tolimesniam asmenybės formavimuisi ir elgesiui.
Lietuvos pedagogų sąmoningumas EI tema yra minimalus. Nėra sukurtų ir nacionaliniu mąstu taikomų įrankių mokytojų EI lavinimui.
“Emocinio intelekto lavinimas mokyklose” yra išsami praktinės plėtros programa mokykloms (viso: 32 val.), siūlanti mokytojams ir švietimo ekspertams galimybę patirti intensyvią, “pralaužančią ledus” praktiką. Programa yra pagrįsta išmatuojamais rezultatais ir įtvirtinanti sąsają tarp mokytojo emocinio intelekto, mokyklos klimato ir mokymo efektyvumo.
Programos moduliai
1. Įvadas į Limbic mokymosi sistemą™ir Emocinį Intelektą
2. Savigarba ir pagarba kitiems – sėkmingo mokymosi ir elgesio pagrindas
3. Emociškai intelektuali mokykla
4. Kitų įtraukimas – EI pritaikymas klasėje ir tolimesnis mokymas
Išplėstinė programa turi 5 ir 6 modulius ir įtraukia savarankišką dalyvių praktiką mokyklose
Programos tikslas
Šios programos tikslas – Emocinio intelekto teorijos suvokimas ir pritaikymas kasdieninėje praktikoje, padedant dalyviams pagerinti asmeninius įgūdžius, įpročius ir veiksmus, tobulinant savo, kaip mokytojo, emocinį intelektą. Taip pat programoje siekiama paruošti delegatus perduoti šias žinias kitiems – taikyti įgūdžius dirbant su vaikais ir bendradarbiaujant su kolegomis.
Programos uždaviniai
1.Padėti delegatams nuodugniai suprasti emocinį intelektą ir taikyti jį sau: suvokti nuo ko priklauso santykiai su savimi ir kitais žmonėmis
2.Vystyti dalyvių emocinį intelektą, lemiantį ilgalaikius pozityvius elgesio pokyčius, suvokiant, kaip savęs ugdymas įtakoja sėkmingą mokymą ir klasės aplinką
3.Sutelkti dėmesį į tai, kaip taikyti emocinį intelektą visose mokymo srityse, naudojant konkrečias priemones – tiek rodant pavyzdį ir mokant vaikus, tiek perduodant EI taikymo patirtį kitiems švietimo atstovams.
4.Išmokyti įrankių ir technikų,kaip taikyti Emocinį intelektą klasėje
Programos įgyvendinimas
- Per 2012-2016 m. programoje dalyvavo virš 3000 Lietuvos pedagogų ir švietimo atstovų.
- 2014-2015 m. programa buvo įgyvendinta 10-yje pilotinių Lietuvos udymo istaigų Vilniaus,
- Kauno, Alytaus, Raseinių, Utenos, Ukmergės ir Šakių savivaldybėse. Pilotinio tyrimo ataskaita - Raseinių pedagoginė psichologinė tarnyba.
- 2015 m. birželio 17 d. įvyko Nacionalinė konferencija LR Seime „Emocinis intelektas švietimo sistemoje” - ekspertų iš Lietuvos ir užsienio pranešimai emocinio intelekto tematika ir udym įstaigų patirtis įgyvendinant programą. Dalyvavo per 300 pedagogų.
- 2015 m. lapkričio 7 d. įsteigta Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacija.
- 2016 m. balandžio 20 d. įvyko Respublikinė konferencija "Socialinių emocinių kompetencijų dirbtuvės". Organizavo SEU asociacijos nariai ir partneriai - SEU institutas, Lions Quest Lietuva, Vaiko labui su Zipio ir obuolio draugais, Rafaelio institutas, Babilonas, Kimočiai, Baltijos koučingo centras ir kt. Dalyvavo per 250 pedagogų.
- 2016 m. gegužės 30 d. Švedijos karalystės ambasadoje "Reach for Change Lithuania" organizacija apdovanojo "Dramblys.lt" projektą už geriausią metų iniciatyvą sprendžiant patyčių problemą mokyklose. Konkurso partneris Tele 2 skyrė projektui 20000 eurų paramą ir tris metus laiko truksiantį inkubatorių projektui plėtoti.
Programos remėjai
REACH FOR CHANGE LITHUANIA
TELE 2
PROGRAMA YRA AKREDITUOTA. GALIMA PADENGTI ĮGYVENDINIMĄ MOKYKLOSE IŠ KREPŠELIO LĖŠŲ
Ugdymo įstaigos ir švietimo centrai gali registruotis ir dalyvauti programoje:
[email protected]
Tel.: +37067010038