Skaityti naujieną

EI mokymai Vilniaus atviro jaunimo centre ,,Mes"

Daiva Česnulevičienė ir Audronė Masiukienė praktiką atliko Vilniaus atvirame jaunimo centre "Mes", mokymuose dalyvavo mokytojai iš skirtingų Vilniaus miesto mokyklų, bei neformalaus ugdymo organizacijų. Paskutinio susitikimo metu dalyviai rašė laišką draugui.

Daiva:
- Pamenu gegužį - šie mokymai buvo iššūkis, bet perskaičius visus atsiliepimus - supratau, kad visos dalyvės buvo nuostabios dovanos, kurios savo atvirumu ir nuoširdumu augino, drąsino ir dar labiau praplėtė mūsų širdis mylėti ir dalintis (taip buvo smagu skaityti).
,,Mielas Drauge, rašau Tau laišką, norėdama pasidalinti patyrimais patirtais „Emocinio intelekto mokymuose“. Šie patyrimai tiek daug man reiškia, kad atrodo lig šiol gyvenusi tiek metų, sutikusi daugybę žmonių, perskaičiusi tūkstančius minčių – vis neatradau savęs. Bijojau savęs, bijojau ir negailestingai plakiau save už bet kokį savo netobulumą.
Čia pažinau daugybę skirtingų ir labai įdomių moterų. Jų gera nuotaika, gyvenimiški patyrimai, pozityvios mintys užkrėtė tuo pozityvumu ir mane.
Žingsnis po žingsnio, žodis po žodžio – išsilaisvinau. Išsilaisvinau iš savo kalėjimo, mielas Drauge.
Tarsi tik vakar gimus, pradėjau suvokti koks kiekvienas yra unikalus, skirtingas ne tik savo išvaizda, elgesiu, bet ir vidumi.
Tarsi kiekviena siela būdama tokia kitoniška, skirtinga – kartu turinti panašumą į manąją. Vieni atrodo senokai pažįstami, kiti tolimi. Bet mokymų vadovės, gebančios subtiliai keliauti visų patirtimis – atskleidė naują pasaulį.
Drauge, keistai jaučiuosi galvodama, kad reikėjo tiek nedaug, o kartu ir neaprėpiamai daug – kad iš naujo atrasčiau save, iš naujo savimi patikėčiau.
To, ką aš patyriau, nuoširdžiausiai linkiu ir Tau. Dėkinga esu tiems žmonėms – kad mane pagydė. Tai neįkainojama...."

,,Ačiū už švelnų „privertimą“ išeiti iš vidinio komforto zonos :)
Ačiū už taktiškumą, skaitymąsi su kiekvienos kitoniškumu:)
Ačiū už jaukią aplinką, neįpareigojančią :)
Ačiū už piešimo terapiją:)
Ačiū už buvimo drauge džiaugsmą :)
Ačiū už daug praktikos ir nedaug teorijos :)
Ačiū vedančiosioms už nuoširdumą, atvirumą savo veiklai ir žmonėms."
,,Esu laiminga, kad mane pakvietė į šiuos mokymus. Eidama į juos buvau skeptiškai nusiteikusi. Net sunku aprašyti kiek man daug jie davė . Pirmas ir pats svarbiausias dalykas, tai dėstytojos Audronė ir Daiva, kurios yra nuostabios, šiltos, draugiškos, jautrios ir profesionalės. Prie jų gali jaustis saugus ir drąsus.
Šie mokymai man pravėtė akis, praplėtė mano suvokimą ne tik apie save, bet ir apie aplinką. Padėjo save įsivertinti ir pakelti savivertės kartelę. Suteikė pasitikėjimo savimi. Padėjo pagerinti santykius su vaikais , sutuoktiniu.
Šie mokymai yra nuostabūs, padėjo man išsiaiškinti savo vertybes, kas man svarbu, kaip gyventi be streso ir pan. Rekomenduoju visiems ir visoms. Ačiū.
Labai džiaugiuosi, kad „išsinešu“ ne tik geras emocijas, bet ir naudingą informaciją. Man patiko, kad ji buvo pateikta struktūruotai, vaizdingai, praktinės užduotys labai įtraukiančios, manau, kad kai kurias tikrai naudosiu savo pamokose.
Gera, nes šie seminarai buvo apie mus pačias.
Gera, kad buvo maža žmonių grupė.
Pasiimu iš šio seminaro daug žinių ir suvokimą ne tik apie kitus, bet ir apie save pačią. Ačiū."

,,Labai nustebinta šiais seminarais, nes esu linkusi labai greitai smerkti, pasijuokti, pasityčioti ir per pirmą seminarą tai dariau – mintyse sakiau, kad patekau į „sektą“ ar emociškai nestabilių žmonių žmonių ratą. Mano požiūris pasikeitė, supratau, kad juokiesi tada, kada nesupranti arba bijai būti atviru, nuoširdžiu. Nuoširdžiai dėkoju seminaro vedėjoms, nes pasiėmiau ne tik pozityvo, naujų žinių, tačiau jaučiu, kad paaugau kaip asmenybė, pasimokiau pasitikėjimo savimi, drąsos nebijoti klysti, supratau, kad pirmiausia reikia mylėti save, priimti ir pasidžiaugti dažniau savo pasiekimais, laimėjimais.
Ačiū už daug gražių idėjų, puikią nuotaiką ir energiją."


Atsiliepimai

Jurgita Kupriūnienė, Utenos kolegijos, Socialinės gerovės katedros lektorė atsiliepimas

Jurgita Kupriūnienė, Utenos kolegijos, Socialinės gerovės katedros lektorė

Ši programa man asmeniškai buvo tarsi galimybė savo gyvenimo filmą pamatyti iš visiškai kitų perspektyvų. Įvairių psichologijos dalykų mokiausi triju... [skaityti daugiau]

Vidas Krištaponis, Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos pavaduotojas atsiliepimas

Vidas Krištaponis, Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos pavaduotojas

Emocinis intelektas nėra nulemtas genų, tai ir pastebiu: pradedu geriau pažinti save, gebu labiau valdyti savo emocijas, jų neužgniaužiant ir neišsilieja... [skaityti daugiau]

Kristina Gadliauskienė, Kauno lopšelio-darželio "Vyturėlis" direktorės pavaduotoja ugdymui atsiliepimas

Kristina Gadliauskienė, Kauno lopšelio-darželio "Vyturėlis" direktorės pavaduotoja ugdymui

Dalyvavimas projekte „Emocinio intelekto lavinimas Lietuvos mokyklose“ ir asmeniškai, ir profesiškai sustiprino mane. Supratau pagrindinę sėkmingos būt... [skaityti daugiau]

Rita Dainelienė, Slavikų pagrindinės mokyklos pavaduotoja ugdymui atsiliepimas

Rita Dainelienė, Slavikų pagrindinės mokyklos pavaduotoja ugdymui

Mokymų dėka išmokau dar labiau džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, mylėti ir su šalia esančiais artimais žmonėmis palaikyti nuoširdžius, šiltus t... [skaityti daugiau]

Jūratė Arštikaitienė, Šakių vaikų dienos centro vadovė atsiliepimas

Jūratė Arštikaitienė, Šakių vaikų dienos centro vadovė

Mokymai paskatino labiau domėtis kas aš esu? Kitaip pradėjau žiūrėti į santykius su kitais ir į santykį pačiai su savimi. Išjudino daugelį nuostatų... [skaityti daugiau]

Giedrė Volungevičienė, Daugų V.Mirono gimnazijos pavaduotoja atsiliepimas

Giedrė Volungevičienė, Daugų V.Mirono gimnazijos pavaduotoja

Projektas „Emocinis intelektas švietimo sistemoje“ į mūsų gimnazijos kasdienybę įnešė teigiamų pokyčių. Mokymuose pedagogai gavo ne tik teorinių... [skaityti daugiau]